A co mnie to – blog o wszystkim co mnie

Czytelniku. Blog na którym się znajdujesz to blog ekstremalnie osobisty i dotyczący „wszystkiego”. Masz przed oczami książkowy przykład tego jak blog funkcjonować nie powinien.
Podstawową zasadą blogowania jest to aby koncentrować się na określonej, bliskiej autorowi tematyce, tak aby łatwiej było mu przyciągać wyspecjalizowaną grupę odbiorców. Efektem stworzenia bazy odbiorców zainteresowanych konkretnym tematem jest nadanie blogowi potencjalnej wartość rynkowej, która dostrzeżona zostać może przez równie potencjalnych reklamodawców. Niestety ten blog pewnie nigdy na siebie nie zarobi, ponieważ będzie blogiem o wszystkim co w danej chwili mnie porusza, a porusza mnie rzeczy wiele, więc próżno będzie szukać tu wyspecjalizowanych porad i wspólnych mianowników.
Pisać mogę o rzeczach różnych. O społeczeństwie, podróżach, historii, polityce, nauce, technologii, odkryciach, architekturze, muzyce… i ludziach z tymi dziedzinami związanych. Punktem wyjścia do każdego wpisu będą moje osobiste spostrzeżenia na temat tego jak nasz świat wygląda dziś i w jaki sposób może zmieniać się w przyszłości. Pisać będę o tematach które są mi bliższe lub dalsze, o rzeczach na których się znam i o tych o których nie mam zielonego pojęcia, choć chciałbym je mieć, bo skoro o nich piszę to znaczy że przynajmniej w jakimś stopniu mnie fascynują. Wspólny mianownik będzie jeden. To o czym piszę uznaję za tematy ważne, choć na pozór w zderzeniu z medialnym zgiełkiem mogą wydawać się one błahe.
Obiecuję że nie będę pisał o pierdach, bo pierdów w sieci mamy już dość. Nie obiecuję że wpisy pojawiać się będą regularnie, ponieważ zamierzam pisać tylko wtedy kiedy naprawdę będę miał coś do „powiedzenia”.
Nie będzie łatwo, nie będzie grzecznie, chwilami będzie nieprzyjemnie. Będą tyrady na to co złe i peany o tym co dobre. Będzie o głównych hamulcowych którym wydaje się że są Prometeuszami niosącymi światu boski ogień i o tych którzy niezauważenie pchają świat do przodu, ponieważ wiedzą kiedy zaciągnąć hamulec. Będzie o tym że postęp nie zawsze jest rozwojem, o szansach i zagrożeniach które mamy przed sobą. Będzie o niezwykłych jednostkach i jeszcze bardziej niezwykłej współpracy. Raz będzie dołująco, raz budująco, ale przestrzegam… pompatycznie będzie zawsze.

Poniżej krótki opis tego co znajdziecie na blogu:

Wpisy
Możecie przeglądać je po kolei klikając po prostu na zakładkę „Wpisy”, lub jeśli macie akurat nastrój przeczytać tekst dołujący lub budujący klikając na podmenu „Tyrady” lub „Peany”. Wówczas wpisy ułożone są nadal chronologicznie jednak podzielone są według ich ogólnego wydźwięku. Niektóre wpisy mogą znajdować się zarówno w Tyradach jak i Peanach jeśli uznam że ich wydźwięk nie jest jednoznaczny.

Słowotalk
W zakładce Słowotalk systematycznie rozbudowywać będę słownik pojęć ciężkostrawnych. Znajdziecie tu definicje słów które według mnie robią światu krzywdę. Nowe pojęcia pojawiać będą się najczęściej wraz z ich występowaniem w kolejnych wpisach. Niektórym słowom poświęcać będę również całe wpisy.

Pytam
Tu znajdziecie szablon kontaktowy. Piszcie jeśli będziecie chcieli podzielić się jakimiś spostrzeżeniami.

Zachęcam do polemiki z innymi czytelnikami pod konkretnymi wpisami. Znajdziecie tam okna komentarzy zarówno dla użytkowników Facebooka jak i dla osób na nim nie zarejestrowanych.